Jaki olej do włosów wysokoporowatych wybrać? Sprawdzamy, co będzie najlepsze!

Komentarze (0)

Jaki olej do włosów wysokoporowatych wybrać? Sprawdzamy, co będzie najlepsze!

Olejowanie włosów to bez wątpienia jeden z najskuteczniejszych sposobów na zauważalną poprawę ich kondycji. Prosty zabieg, możliwy do przeprowadzenia w domowej łazience, cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko dzięki rezultatom, jakie pozwala osiągnąć. Warunkiem uzyskania pożądanych efektów jest jednak prawidłowy dobór preparatu. Jakie oleje do włosów wysokoporowatych będą najlepsze? Koniecznie sprawdź! 

Włosy wysokoporowate – jak je rozpoznasz?

Zanim sięgniesz po oleje do włosów wysokoporowatych, upewnij się, że właśnie takiego preparatu potrzebujesz. Jak rozpoznać rodzaj kosmyków? Najlepiej – robiąc test. Niezbędna będzie szklanka z wodą i włos, który należy położyć bezpośrednio na tafli. Jeśli upadnie na dno, a więc – napije się wody, możesz mieć pewność, że masz do czynienia z włosami wysokoporowatymi, czyli potrzebującymi nawilżenia. 

Jakie inne cechy wyróżniają włosy wysokoporowate? Przede wszystkim – długi czas schnięcia, duża objętość (będąca konsekwencją puszenia się włosów) i rozdwojone końcówki. Warto wiedzieć, że takie pasma najczęściej są suche, matowe i sztywne, szybko wchłaniają nałożoną odżywkę, a dodatkowo – przerzucone nie wracają na dawne miejsce. 

Rodzaje olejów – które preparaty będą najlepsze dla Ciebie?

Oleje charakteryzują się zawartością kwasów tłuszczowych – to właśnie ich ilość decyduje o właściwościach konkretnego preparatu. Wśród olejów dostępnych w sprzedaży, bez trudu znajdziesz oleje nasycone, jednonienasycone oraz wielonienasycone. Które oleje będą najlepsze do włosów wysokoporowatych?

Bez wątpienia – wielonienasycone. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na obecność kwasów omega-3 i omega-6, które nie wnikają w głąb włosa. Zatem, jak działają? Osadzają się na jego powierzchni, maksymalnie ją wygładzając. 

Wśród olejów odpowiednich do włosów wysokoporowatych znajdziesz olejek z avocado, olej rycynowy, olej konopny, z pestek jeżyn lub śliwek, a także – ze słodkich migdałów. 

Jak prawidłowo olejować włosy?

Już wiesz, jaki olej do włosów wysokoporowatych będzie najlepszy, jednak czy wiesz, jak prawidłowo go nakładać? Okazuje się, że wcieranie preparatu bezpośrednio w pasma na niewiele się zda. Olej powinien być nakładany od skóry głowy – właśnie tam może najwięcej zdziałać! Zabieg warto połączyć z delikatnym masażem. 

Włosy możesz olejować zarówno na sucho, jak i na mokro. Ważne, by zachować regularność i powtarzać ten prosty zabieg przynajmniej dwa razy w tygodniu. Wówczas przyniesie najlepsze rezultaty!

Zostaw komentarz

Wszystkie pola wymagane